Telefon
WhatsApp
DÖNÜŞÜM KREDİ

Neden Kredi Alamıyorum?

Neden Kredi Alamıyorum?

Acil kredi ihtiyacınız doğdu, bankaya başvuru yaptınız ve başvurunuz onaylanmadı. Aklınıza ilk gelen “Neden kredi alamıyorum?” sorusunun cevaplarına ulaşalım.

                Bankaların size kredi vermemesinin bir veya birden fazla nedeni olabilir. Bir bankaya başvuru yaptığınızda karşınızdaki temsilcinin size söyleyeceği tek şey; başvurunuzun olumsuz sonuçlandığı olacaktır. “Neden kredi alamıyorum?” sorusunu sorduğunuzda, maalesef sistem ilerlememe izin vermiyor cevabını alacaksınız. Detaylı bir cevap alamadığınız için bir başka bankaya başvuru yapacak ve yine olumsuz sonuç alacaksınız. Profilinize bağlı kalmadan detaya inecek olursak, “Neden kredi alamıyorum?” sorunuzun bazı cevapları şu şekildedir;

 • Geçmişte yaşadığınız bir takip kaydınız varsa ve sonrasında herhangi bir ürün kullanımınız bulunmuyorsa,
 • Aktif kredi, kredi kartı veya ek hesap ürünlerinizde sürekli düzensiz ödemelerde bulunuyorsanız (Son 1 yıl içinde sürekli gecikmeli ödemeler),
 • Aktif belgeli bir geliriniz yoksa,
 • Son dönem yapılan olumlu veya olumsuz yoğun kredi, kredi kartı veya ek hesap başvurularınız varsa,
 • 18 yaşını doldurmadıysanız,
 • 75 yaşın üzerindeyseniz,
 • Belgeli gelirinizin tutarını aşan bir taksit ödemesi yapıyorsanız (2.300 TL geliriniz mevcut, aylık ödemeleriniz yeni alacağınız kredi ile birlikte 2.300 TL’nin üzerine çıkıyorsa),
 • Güncel ödenmemiş veya vadesi geçmiş borcunuz bulunuyorsa,
 • Açıkta takip dosyanız varsa,
 • Protesto edilmiş bir senet bulunuyorsa, bankalar kredinizi ONAYLAMAYABİLİR!

           Bu sebeplerden bir veya birkaçına sahipseniz kredi alma       ihtimaliniz yok mudur?

     Krediye etken olarak sadece bu faktörler değil, çalıştığınız kurum, aylık gelirinize ilave olarak eklenenler (temettü, çift maaş vb.), araç teminatı, ev teminatı ve yaşadığınız il gibi diğer koşullar da göz önüne alınarak kredinize olumlu cevap alma ihtimaliniz oluşabilir.

     Bankalar bana kredi vermiyor, bu ne kadar süre daha devam edecek?

     Mevcut profilinizi görmeden bir süre belirlemek sağlıksız bir sonuç verecektir. Mevcut profilinize göre gecikmelerinizi giderdikten sonra belki 2 gün, belki 3 ay, belki de 5 ay süre boyunca düzenli ödeme yapmanız gerekebilmektedir. Raporlamamız sayesinde hangi bankadan, hangi limitle, hangi vadede kredi alabileceğinizi ya da kredi alamıyorsanız ne kadar süre sonra ne yaparsanız kredi alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

     Bankalar bana kredi vermiyor, kefil ile beraber ilerlesem sonuç olumlu olur mu?

     Yukarıdaki bahsetmiş olduğumuz sebeplerin tamamı ekleyeceğiniz kefil için de geçerlidir. Bir banka sadece teminatınız veya kefiliniz var diye diğer şartları göz önünde bulundurmadan kredinize maalesef olumlu cevap vermeyecektir.

     Belgeli bir gelirim yok, evim var; ipotek versem kredi başvurum olumlu sonuçlanır mı?

     Aktif belgeli bir geliriniz bulunmuyorken adınıza kayıtlı bir evi teminat olarak vermeniz durumunda kredinize maalesef olumlu yanıt gelmeyecektir. Belgeli gelir girişi yapılmadan yapılan kredi başvurusu bankaların değerlendirme kriterine uyum sağlamamaktadır.

Belgeli bir gelirim yok, kredi alabilir miyim?

     Mevcut sicilinize göre anında kredi alabileceğiniz bankalar bulunmaktadır. Aktif ürün kullanımınıza göre anında kredi veya hazır limit çalışması yapılabilir. Bu başvuru türünde onay alınabilecek banka sayısı ve kredi tutarı kısıtlıdır.

Hazır limit nedir?

 • Başvuru yaptığınızda hemen sonuç alıp kullanabildiğiniz kredi türü Anında Kredi, diğer adıyla Hazır Kredi olarak nitelendirilmektedir.
 • Mevcut sicilinize göre anında kredi alabileceğiniz bir veya birden fazla banka bulmanız mümkündür.

     Bankalar bana neden kredi vermiyor sorunuzun yanıtına uzman desteği alarak ulaşmanız daha sağlıklı olacaktır.  Dönüşüm kredi danışmanlığı olarak sizlerin finansal durumunuzu inceleyip başvurunuzun neden olumsuz sonuçlandığını, bu sonucu olumluya çevirmek için neler yapmanız gerektiğini sizlerle paylaşıyoruz. Mevcut durumda kredinize olumlu yanıt alamıyorken, doğru başvuru yapıp yapmadığınızı ve kredinizin hangi sebeple onaylanmadığını görebilirsiniz.

Mevcut raporumuzla hangi bankadan, hangi limitle, hangi vadede kredi alabileceğinizi ya da kredi alamıyorsanız ne kadar süre sonra ne yaparsanız kredi alabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Kendi başına, destek almadan başvuru yapıp olumsuz yanıt alarak tarafımıza ulaşmış ve kredi umudunu yitirmiş on binlerce müşterimizin mutlu bir şekilde kredisine ulaşmasını sağladık. Siz de oturduğunuz yerden firmamıza başvuru yaparak hayal ettiğiniz krediye vakit kaybetmeden ulaşabilirsiniz.


KARA LİSTEYE HİZMET VERİLMEMEKTEDİR!

Bize Ulaşın
Müşteri Danışmanı
Anahtar Kelimeler